Dlaczego Twoje dziecko powinno brać udział w turniejach piłkarskich?

21-09-2022, 11:18 Nabory piłkarskie

Sport niesie ze sobą ogromne emocje. Pierwsze strzelone gole, okrzyki kibiców i szybkie bicie serca to kolejne wspomniane budowane podczas podróży z piłką nożną. Wydarzenia sportowe mają niepowtarzalny klimat i odgrywają kluczową rolę w rozwoju dziecka. Oprócz dobrej zabawy i dawki pozytywnych wspomnień przynoszą wiele wartościowych lekcji dla każdego uczestnika turnieju. O zaletach i powodach, dlaczego turnieje są ważne dla młodego zawodnika  dowiesz się w tym artykule.

dlaczego dziecko powinno grać w turniejach sportowych

Jak turnieje wpływają na rozwój sportowy dziecka?

Podczas treningu zawodnicy ćwiczą poszczególne elementy gry, technikę piłkarską oraz poruszanie się po boisku. Każda nieudana próba wykonywania zadania to dawka emocji dla dziecka i nauka radzenia sobie z negatywnymi odczuciami oraz kreowanie wewnętrznej mobilizacji. Podczas turnieju każdemu zawodnikowi udziela się atmosfera turnieju.  Warunki meczowe różnią się od treningowych. W każdym turnieju drużyny rywalizują z nowymi graczami, z którymi nie mieli okazji zmierzyć się wcześniej. Ponadto tempo gry obecne na turniejach jest wyższe niż w normalnym trybie szkolenia. Jest to ważne, ponieważ młody gracz nabiera doświadczenia i nowych umiejętności. Wszystko, to sprawia że młodzi piłkarze mogą wejść na wyższy poziom.

Czy turnieje to dobra zabawa?

Oczywiście! Turnieje to przede wszystkim dobra zabawa. Wydarzenie przynosi wiele radości z gry oraz satysfakcji z udanych akcji meczowych. Imprezy sportowe są wyjątkowe, które różnią się od pojedynczego meczu panującą atmosferą i większą dawką emocji. Każdy młody piłkarz powinien mieć okazję do tego by cieszyć się grą podczas turnieju! Dlatego w Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich może zagrać każdy! Wystarczy być zawodnikiem Akademii i nie martwić się o selekcję, a w zamian za to cieszyć się grą na boisku!

Sprawdź turnieje Akademii

Jak turnieje kształtują budowanie postawy sportowca?

Przegrane mecze nie powinny pozostawiać młodego piłkarza w długiej rozpaczy. Warto uświadamiać młodych sportowców, że porażki są nieuniknione, ale można wyciągać z nich wnioski i wykorzystać je w następnym spotkaniu. To ważne, aby budować wartość zawodnika w oparciu o jego umiejętności, charakter i nastawienie do treningów. Porażki sportowców mają być motywacją i drogą do realizacji dalszych celów. Przegrane mecze nie powinny być wyznacznikiem wartości zawodnika, ale motywacją do dalszej walki. Turniej to doskonały czas na to, by cieszyć się ze zwycięstw, ale również na to, by radzić sobie z przyjmowaniem porażek.

Jakich wartości uczą turnieje piłkarskie?

Turnieje szlifują charakter i wewnętrzną motywację. Wiele meczów nie układa się tak, jakby chciał tego zawodnik. Takie scenariusze wymagają od młodych piłkarzy wiele chęci do gry i zaciętości na boisku, mimo niekorzystnego wyniku. Podczas turniejów  zawodnicy kształtują postawę sportowca i motywację wewnętrzną.  Jest to czas na to, by uczyć się waleczności i nie poddawania się. Turnieje uczą też cierpliwości i opanowania w najbardziej emocjonujących chwilach na boisku. Dodatkowo wydarzenia sportowe krzewią zasadę fair-play i szacunek do każdego gracza.

Czy turnieje uczą komunikatywności?

Zazwyczaj turnieje są sprawdzianem dla drużyny. Podczas meczów każdy zawodnik dopinguje siebie nawzajem. Wiele mówi się o tym, że zespół może wyzwolić chęć walki i podnieść motywację zawodników w najbardziej ,,krytycznych’’ momentach. Dlatego podczas turniejów wzmacnia się drużynowość. Często zdarza się tak, że niektórzy zawodnicy w zespole są najlepszymi przyjaciółmi. Doświadczając wsparcia na boisku, przeżywając razem zwycięstwa i porażki można nawiązać przyjaźnie na długie lata. 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl