Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

03-10-2022, 12:56 Nabory piłkarskie

Uczęszczanie na dodatkowe zajęcia sportowe pozwala dziecku na odkrywanie pasji, naukę nowych umiejętności i poznawanie rówieśników. W związku z pierwszym treningiem dziecka, przed rodzicem gromadzi się wiele pytań, czy dziecko poradzi sobie na zajęciach, czy będzie chciało uczęszczać regularnie oraz czy się szybko nie zniechęci. Bez wątpienia na tym etapie ogromną rolę odgrywają rodzice, którzy są wzorem dla swoich pociech, również pod względem nastawienia do aktywności fizycznej, dlatego warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami Akademii, aby móc jeszcze lepiej wspierać swoją pociechę na początku przygody ze sportem!

nabory uzupełniające Akademia Piłkarska Stal Gorzów

Jak zachęcić dziecko do regularnej aktywności sportowej?

Bardzo ważne jest, aby nie zmuszać dziecka do podjęcia wysiłku fizycznego. Warto na początku wybrać kilka zajęć i zaproponować dziecku, aby samo dokonało wyboru np. między treningami piłki nożnej a pływaniem. Rodzic powinien wprowadzać aktywność ruchową od najmłodszych lat w plan dziecka, dzięki temu nabiera on zdrowych nawyków, a przy tym dobrze spożytkuje swoją energię.

Jaki cel powinny mieć zajęcia sportowe dziecka?

Zdecydowanie przy wyborze zajęć dla swojego malucha, warto zastanowić się nad ich celem. Ważne, aby przedstawić je również swojemu dziecku. Na początku drogi ze sportem będzie to świetna zabawa, poznanie nowych rówieśników i ciekawe doświadczenie. Nie należy od razu zakładać, że dziecko powinno zostać mistrzem w konkretnej dziedzinie sportu. Kluczem jest czas! Warto zobaczyć, czy dziecku takie zajęcia się podobają, czy wykazuje zainteresowanie i czy będzie chciało rozwijać się dalej w tym kierunku.

Czy w październiku można jeszcze zapisać dziecko na zajęcia sportowe?

Akademia do końca tego miesiąca prowadzi nabory uzupełniające na treningi piłkarskie. Warto zapisać dziecko na 2 zapoznawcze lekcje, aby sprawdzić czy takie zajęcia odpowiadają Twojej pociesze. Dziecko pozna zawodników ze swojej lokalizacji, zobaczy jak wyglądają takie treningi i dopiero będzie mogło zdecydować, czy chce dalej na nie uczęszczać oraz czy podoba mu się taka forma sportu.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Jak rodzic powinien motywować dziecko do rozwoju pasji sportowej?

Jeśli Twoja pociecha będzie chciała regularnie uczęszczać na zajęcia sportowe, będzie jej zależało np. na wygranym meczu czy obronie bramki, to warto dodawać jej otuchy. Komunikaty należy dobierać w zależności od charakteru swojego dziecka i jego usposobienia. Motywacja nie może być presją wywieraną na dziecku czy chęcią spełnienia ambicji rodzica co do jego kariery. Dla jednego zawodnika celem motywacji może być spędzenie czasu z kolegami, a dla drugiego wykonanie większej ilości powtórzeń danego ćwiczenia.

Jakie korzyści płyną z uczęszczania na zajęcia sportowe?

Uprawianie sportu to doskonała lekcja przystosowania się do życia w społeczeństwie. Przede wszystkim dziecko uczy się samodzielności, logicznego myślenia np. jak rozegrać akcję na boisku i współpracy z innymi rówieśnikami. Pociecha na początku musi nauczyć się radzić ze swoimi emocjami, gdyż każda porażka czy sukces jest odbierany przez dziecko w sposób bardzo personalny. Rodzic jest odpowiedzialny za wsparcie swojego małego sportowca i to on powinien pomóc dziecku wyciągnąć właściwe wnioski.

Jak przygotować dziecko na aktywność fizyczną na powietrzu?

Zdecydowanie korzyścią regularnego uprawiania sportu jest również hartowanie organizmu. Dziecko uczy się trenowania w różnych warunkach pogodowych, dobierania odpowiedniej odzieży, a tym samym wzmacnia swój układ odpornościowy. Na jesienny trening warto dobierać dziecku ciepłą odzież, najlepiej termalną. W plecaku sportowca powinna znaleźć się butelka wody oraz mała przekąska w celu uzupełnienia energii po treningu.

Pamiętaj, że w Akademii możesz w każdej chwili zrezygnować z treningów piłkarskich. Jesteśmy świadomi, że dzieci mają różne zainteresowania, a ich hobby często się zmieniają. Droga do odnalezienia właściwej pasji dziecka może być długa i kręta, ale warto je wspierać i motywować do jej szukania!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl