Dlaczego trener jest tak ważną osobą w zespole?

28-08-2019, 11:00 Porady dla dziecka i rodzica

Drużyna bez trenera jest niemożliwa do wyobrażenia. Skutkami takich pomysłów zazwyczaj są dezorganizacja i problemy w grze. Często dochodzą do tego problemy personalne między zawodnikami. Dlaczego w obliczu braku trenera dochodzi do takiego chaosu? Jakie umiejętności i cechy definiują prawdziwego trenera?

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

David Beckham mówił o Sir Alexie Fergusonie, że był dla niego jak ojciec. Rzeczywiście o legendarnym trenerze Manchesteru United zawodnicy nigdy nie powiedzieli złego słowa. Potwierdzeniem jego znaczącej kariery są liczne mistrzostwa kraju i puchary ligi mistrzów. Trudno byłoby to jednak osiągnąć bez wypracowanej relacji z zawodnikami. Trener po pierwsze służy wsparciem i przyjaźnią. Nie może nakładać na zawodnika zbytniej presji, ani zaniżać jego pewności siebie. Coraz częściej słyszymy o sytuacjach gdzie cała drużyna buntuje się przeciwko trenerowi, który nie radzi sobie z utrzymaniem pozytywnej atmosfery w szatni. Przykładem takiego nacisku ze strony piłkarzy jest zwolnienie Jose Mourinho z Chelsea Londyn w 2015 roku.

Poznaj przewagi naszej kadry trenerskiej!

Pep Guardiola zwykł mówić, że taktyka jest tak ważna, ponieważ piłkarze znają poprzez nią swoje miejsce na boisku. Jest to o tyle ważne, że przekazywanie wiedzy jest nadrzędnym zadaniem trenera. Tak jak nauczyciel w szkole musi nauczyć swoich piłkarzy pewnych strategii oraz taktyk. Dopiero wtedy ma prawo do rozliczania sportowców na boisku. Tak samo jak nauczyciel musi także skupiać swoją uwagę na indywidualnych zawodnikach, którzy czasem wymagają dodatkowego zaangażowania. Jego zadaniem jest również dostrzeganie potencjału w piłkarzu i dostosowanie jego możliwości do jak najbardziej odpowiedniej roli na boisku.

Arsene Wenger będąc jeszcze trenerem Arsenalu Londyn powiedział kiedyś, że on nie kupuje gwiazd, tylko je tworzy. To zdanie jest esencją jednego z najważniejszych zadań trenerów - kształtowania nowych talentów. Dlatego w dzisiejszej piłce rozgrywki młodzieżowe i tworzenie wielkich akademii to nadrzędne tematy. Trenerzy dbają o własną wiedzę i ciągły rozwój, aby móc w jak najbardziej rzetelny sposób promować kolejne generacje piłkarzy. W Akademii Piłkarskiej Reissa dbamy aby nasi trenerzy regularnie powiększali swoje kompetencje. Każdy z nich posiada certyfikaty UEFA A lub B, prestiżowe odznaczenia pozwalające na prowadzenie drużyn w wysokich klasach rozgrywek. Nasi trenerze wyjeżdżają na praktyki do klubów takich jak Hertha Berlin czy Getafe CF.

Teraz już wiesz dlaczego rola trenera jest tak duża. Aby zapisać się na treningi naszej Akademii, które są objęte wyjątkową opieką naszych specjalistów, odwiedź link: WIELKIE NABORY 2019!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group