Dlaczego dziadkowie są naszymi superbohaterami?

21-01-2021, 09:52

Z całą pewnością 20 i 21 stycznia są ważnymi datami! To dni, w których dajemy wiele ciepła i dobrych słów dla naszych seniorów. Dlatego też, z okazji ich świąt chcielibyśmy podkreślić, jak ważną rolę w życiu dziecka spełniają dziadkowie. Okazuje się, że nie każdy bohater nosi pelerynę, a maluszki wiedzą o tym najlepiej!

Dzień babci i dziadka

Czy dziadkowie powinni rozpieszczać swoje wnuki?

Czasem zdarza się, że dziadkowie pozwalają swoim wnukom na więcej. Choć rodzice mówią stanowcze nie, to w towarzystwie kochanych staruszków ten zakaz znika. Z pewnością wynika, to z tego, że babcia i dziadek potrzebują okazać jak najwięcej uczucia dla swoich najmniejszych skarbów. Ich troska i miłość staje się priorytetem, dlatego też opieka nad wnukami często wychodzi im znakomicie. Dziadkowie często rozpieszczają swoich ulubieńców, ale jakie byłyby chwile malca bez frajdy i chwili swobody? Kiedy dziadkowie przejmują stery, oznacza to tylko jedno – ciekawie i wartościowo spędzony czas!

Czego dzieci mogą nauczyć się od dziadków?

Często dziadkowie pokazują wnukom zdjęcia, opowiadają historie, które sięgają kilkudziesięciu lat wstecz. Z takich małych opowieści wnuki mogą wzbogacić swoją wiedzę i słownictwo. Zazwyczaj ten czas, który z pozoru jest zabawą i miłym sposobem spędzania chwil, okazuje się cenną lekcją dla najmłodszych!

Zacznijmy od dziadka! Zawsze ma wiele anegdotek, opowiada nieskończoną ilość historii. Spędzanie z nim czasu to nieustanne majsterkowanie, naprawianie. Czasem zdarza się, że wśród dziadków są miłośnicy wędkowania, co za tym idzie wnuk także spróbuje złowić swoją złotą rybkę! Dziadek zawsze słucha wnuka i sprawia, że dzieciństwo jest radosne.

Z kolei babcia zna najskrytsze zakamarki kuchni, a jej autorskie receptury zapisują się na lata w rodzinie. Często wnuki spędzają z babcią czas właśnie w kuchni. Dzieci smakują potraw, uczą się gotować, a ponadto mogą pozwolić sobie na zrobienie bałaganu podczas eksperymentów kulinarnych! W tym czasie nie brakuje rozmów i mnóstwa pytań od wnuków. Choć nie zawsze babcia zna odpowiedź na to pytanie, to jej cierpliwość pozwala na nieskończoną dawkę pytań od dzieci. Wspólne gotowanie wzmacnia więź między wnukiem a babcią, a ponadto uczy samodzielności.

Czego możemy życzyć babci i dziadkowi z okazji ich święta?

Z pewnością dziadkowie odgrywają ogromną rolę w życiu dziecka. Są niezastąpionym wsparciem, najwierniejszym kibicem i skarbnikiem wiedzy! W te szczególne dni życzymy im przede wszystkim dużo zdrowia, niezapomnianych chwil z wnukami i chęci, na to by nadal spełniać marzenia. Życzymy wszystkiego dobrego naszym superbohaterom!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group