Odłóż telefon, zadbaj o relacje z dzieckiem

01-03-2020, 23:32

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywają urządzenia mobilne, a przede wszystkim telefony. Cierpią na tym relacje międzyludzkie, które stają się zaniedbywane przez nadmierne korzystanie ze smartfonów. Z tymże problemem chcą właśnie walczyć studenci z koła naukowego Vinci Square, realizujący projekt „Oczy mam wyżej” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Starają się oni poprzez swoje działania zachęcić do „wylogowania się do życia”.

 

Wystarczy rozejrzeć się na ulicy, zdecydowana większość ludzi korzysta non stop z telefonu, w autobusie czy tramwaju. Dzieje się to również, gdy jadą ze sobą znajomi. Zamiast porozmawiać wolimy teoretycznie wspólnie przeglądać zdjęcia opublikowane przez innych w social mediach. W restauracji najpierw musimy pochwalić się całemu światu co jemy czy pijemy, zamiast skupić się na osobie, z którą jesteśmy. Zapatrzeni w ekrany telefonów nie dostrzegamy, że oddalamy się od siebie w życiu codziennym.- mówi uczestnik projektu.

Założyciele projektu stworzą reklamę społeczną, która będzie dostępna w Internecie. Ponieważ to właśnie tam najlepiej jest dotrzeć do młodych ludzi, jak i starszych. Cała akcja będzie promowana przez plakaty, ulotki czy naklejki.

Studenci przeprowadzają akcje , w której dostarczą oni koszyczki do różnych restauracji w mieście, gdzie ludzie mogą zostawić swoje telefony, zgarnąć rabat, a co najważniejsze cieszyć się spotkanie ze sobą. Działają oni także prężnie w social mediach oraz mają zamiar stworzyć film, w którym ukażą cały prbolem.

Nie chodzi nam o to, aby ludzie zupełnie przestali używać urządzeń mobilnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że część z nas używa ich do pracy czy nauki. Zależy nam, żeby nie robić tego podczas spotkań z innymi i skupić się na drugiej osobie – dodaje student

Jako Akademia bardzo wspieramy takie działania i zachęcamy do refleksji. Rodzicu nie dawaj złego przykładu swojemu dziecku, poświęć mu czas, zapisz na zajęcia pozalekcyjne i nie nakłaniaj do używania telefonu. Bądź wzorem dla swojej pociechy!

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Facebook

Instagram


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group