Jakie są cechy dobrego piłkarza?

19-01-2022, 14:25

W większości dzieci marzą o sławie i pragną naśladować swoich idoli, aby osiągnąć cel! W Akademii wielokrotnie słyszymy o chęci zagrania z piłkarskim autorytetem, jak Cristiano Ronaldo czy Lionelem Messim. Nie bez powodu podczas treningów Akademii kadra trenerska ma okazję oglądać bardzo utalentowanych zawodników, którzy już od najmłodszych lat z determinacją ćwiczą z rówieśnikami na boisku i tym samym mają szansę spełnić piłkarskie marzenia o wielkiej karierze!

Jakie są cechy dobrego piłkarza

Co decyduje o sukcesie piłkarza?

Celem każdego piłkarza jest zwycięstwo, a o sukcesie decyduje ciężka praca, talent, a także i szczęście. Ważnym aspektem jest również charakter sportowca, gdyż wiele czynników zależy właśnie od osobowości. Można być utalentowanym, czy umięśnionym jak Robert Lewandowski, jednak jeśli dziecko nie będzie regularnie ćwiczyć i przykładać się do treningów, to może również stracić motywację do ćwiczeń i tym samym porzuci pomysł o zawodowej piłce nożnej, pomimo talentu.

Jakie cechy powinien posiadać piłkarz?

Pracowitość

Młody piłkarz powinien być pracowity. Trening wykonany na 100% pozwoli uzyskać jeszcze lepsze efekty i szybko zacząć odnosić piłkarskie sukcesy. Pracowitość przynosi doskonałe rezultaty, jeśli młody piłkarz sumiennie wykonuje ćwiczenia na treningach.

Systematyczność

Oprócz pracowitości, piłkarz powinien systematycznie uczęszczać na treningi Akademii i pracować nad ewentualnymi błędami, na które uwagę zwróci trener. Doskonałym uzupełnieniem treningów w Akademii będą dodatkowe zajęcia indywidualne, podczas których dziecko ćwiczy w małej grupie i trener może poświęcić więcej uwagi każdemu zawodnikowi.

Determinacja

Kolejną ważną cechą, która pozwala podejmować konkretne decyzje, jest determinacja.  Nie każdy ma wrodzoną determinację, jednak można ją powoli budować - tutaj bardzo ważna jest rola rodzica. Dziecko marząc o karierze piłkarskiej z całych sił pragnie osiągnąć sukces na boisku, ale nie zawsze gra kończy się zwycięsko. W takiej sytuacji rodzic powinien wspierać marzenia dziecka i motywować je do dalszej pracy.

Odwaga

Pewność siebie zdecydowanie pomaga osiągnąć sukces. Pamiętajmy, że trzeba ją sumiennie budować. Pracowitość dziecka i systematyczność pozwoli osiągać sukcesy, a tym samym zacznie kształtować  pewność siebie i wiarę w swoje możliwości!

Koleżeńskość

Ostatnią cechą, która jest równie ważna, co pozostałe, jest koleżeńskość. Będąc częścią zespołu, należy dbać o kolegów z drużyny. Dobre relacje w zespole pozwalają budować dobrą drużynę, która będzie skutecznie się ze sobą komunikować i wspierać w razie porażki. W Akademii ta cecha jest dla nas bardzo ważna i staramy się często o niej przypominać naszym młodym piłkarzom!

Jak wspomnieliśmy wyżej, o sukcesie często decyduje szczęście. Każdy zawodnik może nabyć powyższe cechy lub wypracować swój sposób na zwycięstwo. Najważniejsze jest to, żeby nie poddawać się i wytrwale dążyć do celu. Ważnym zadaniem rodzica jest wspieranie małego piłkarza w jego początkującej karierze.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl