Jak dbać o rękawice bramkarskie?

08-12-2022, 15:12

Rękawice bramkarskie to sprzęt piłkarski, który skutecznie wspomaga bramkarza w trudnych boiskowych sytuacjach. Wyróżniają je przede wszystkim właściwości chwytne, dzięki którym zawodnik może wykorzystać swoje umiejętności na boisku. Należy o nie, jednak odpowiednio dbać, aby czerpać pełnie możliwości sprzętu. Jak dbać o rękawice bramkarskie? Czego z nimi nie należy robić?

dziecko pozujące w rękawicach bramkarskich

Dlaczego warto dbać o sprzęt bramkarski?

Nowe lub odpowiednio zadbane rękawice bramkarskie wyróżniają się niezwykłymi właściwościami chwytnymi, amortyzującymi oraz stanowią dobrą ochronę rąk przed obrażeniami. Zaniedbany sprzęt nie wspomaga zawodnika, a wręcz przeciwnie − może mu dodatkowo utrudniać wykonanie poprawnej interwencji.

Dbanie o rękawice bramkarskie jest niezwykle ważne, ponieważ umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału sprzętu. Brud, który zalega na powierzchni chwytnej z dużą skutecznością, hamuje właściwości lateksu, który ma za zadanie wspomóc bramkarza w interwencji. Zbyt długie utrzymywanie rękawic w złym stanie przekłada się na szybsze wysychanie gąbki. Brudne rękawice po czasie nie będą wykazywać się takimi właściwościami chwytnymi, co skutecznie utrudni wykonanie poprawnej interwencji, która będzie bezpieczna dla zdrowia. Jak zatem poprawnie dbać o ten delikatny sprzęt?

Jak dbać o rękawice bramkarskie?

Czy rękawice bramkarskie można prać w pralce? Czyszczenie sprzętu bramkarskie za pomocą urządzenia do prania to mit, który warto obalić. Pod żadnym pozorem nie powinno się prać rękawic bramkarskich w pralce − grozi to nadmiernym osuszaniem gąbki i wpłukiwaniu tzw. kleju z lateksu, przez co sprzęt utraci właściwości chwytne i amortyzujące. Jak powinno się poprawnie o nie dbać?

Polecanym sposobem jest ręczne mycie za pomocą specjalistycznego płynu do czyszczenia rękawic. Ważne jest, aby wykorzystywać do tego celu ciepłą wodę, a samą powierzchnię gąbki wycierać delikatnym ręczniczkiem.

Jak myć rękawice bramkarskie bez płynu? Odpowiednią alternatywą dla preparatu czyszczącego będzie szare mydło, które jest delikatniejsze dla rękawic bramkarskich niż ogólnodostępne detergenty. Ważne jest, aby go używać w niewielkich ilościach.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl