Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie czas start!

28-03-2017, 10:04

Istnieje wiele lig piłkarskich dla dzieci i młodzieży, jednakże niemal wszystkie z nich nastawione są jedynie na rywalizację pełną zawiłych oraz sztywnych reguł. Tych zasad często najmłodsi nie potrafią zrozumieć – dla nich najbardziej liczy się czerpanie radości z samej gry z rówieśnikami. Czy dla zawodników w kategoriach wiekowych, w których powinno stawiać się przede wszystkim na rozwój sprawności ruchowej, najważniejsze jest zdobywanie jak największej ilości bramek, a głównym celem bycie pierwszym w tabeli? Zdecydowanie nie! Naprzeciw potrzebom najmłodszych adeptów piłki nożnej wychodzą Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. Co sprawia, że pozytywnie wyróżniają się na tle piłkarskich rozgrywek dla dzieci i młodzieży?

  • Wielkość boisk są odpowiednio dopasowywane do kategorii wiekowej, czyli: kondycji, potrzeb szkoleniowych, a także przede wszystkim umiejętności zawodników.
  • W najmłodszych grupach A i B1 nie jest prowadzona klasyfikacja – nie ma bramkarzy, nie liczy się strzelonych bramek, a stawia na integrację oraz naukę podstawowych boiskowych prawidłowości.
  • Drużyny złożone są z dzieci, które dobrze znają się z treningów – pozwala to trenerom ćwiczyć różne warianty gry i wdrażać tzw. automatyzmy, polepszając zgranie, a także sprawdzać, jak wypadają ich podopieczni na tle innych lokalizacji.
  • WLLP mają formę turniejową i każda kolejka to kilka rozegranych meczów. Nie ma potrzeby bardzo dalekich wyjazdów, kiedy to rozgrywa się jeden mecz, a dziecko gra kilka minut lub wcale nie pojawia się na boisku, czując się niepotrzebne, czy po prostu gorsze.
  • Prostota gier wiąże się z mniejszą liczbą błędów, ponieważ zasady są łatwiejsze do zrozumienia.

Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie są przeznaczone dla każdego, kto trenuje w Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz i Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Nikt nie jest pokrzywdzony ze względu na trochę mniejsze umiejętności. – Naszą fundamentalną zasadą od początku powstania jest to, że nie prowadzimy selekcji przy naborach. W Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich nikt nie jest pokrzywdzony ze względu na to, że niedawno doszedł do drużyny, jest niższy od innych lub po prostu nie biega tak szybko. Spełniamy piłkarskie marzenia każdego. Wszyscy mają równe szanse na zaprezentowanie się rodzicom, kolegom czy trenerom. WLLP idealnie wpisują się w filozofię wychowania oraz plan szkoleniowy naszego klubumówi Krzysztof Grzybowski, koordynator Akademii.

Aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich, zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony rozgrywek: www.wllp.pl.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group