Rywalizacja na najwyższym poziomie

28-05-2019, 13:38 Turnieje

Liga Mistrzów ma już prawie 30 lat. To niesamowite widowisko co roku przyciąga przed telewizory wszystkich fanów piłki nożnej. Klubowe legendy takie jak Real Madryt czy Bayern Monachium właśnie podczas tego turnieju wyrabiały swoją markę. Już w najbliższą sobotę o prestiżowy tytuł powalczą ze sobą Liverpool i Tottenham. Ale jak to wszystko się zaczęło? Wróćmy się w czasie. 

Początki Ligi Mistrzów

Nieprawdopodobne zdaje się być t pierwszy międzynarodowy turniej odbył się już w 1900 roku, podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich. Wtedy też triumfował nieistniejący już zespół Uptown Town F.C. Jednak na zawody z prawdziwego zdarzenia musieliśmy czekać aż do 1955 roku, kiedy Gabriel Hanot powołał do życia Puchar Europejskich Klubów Mistrzowskich. Już w 1992 roku formuła została zmieniona, wraz z nazwą, która teraz miała brzmieć "Liga Mistrzów". Forma grupowa turnieju spotkała się ze świetnym odbiorem kibiców i wkrótce stałą się standardem europejskich rozgrywek. Ikonami piłki nożnej stały się wtedy srebrny puchar i kultowy hymn ligi. 

W tym roku o miano najlepszej drużyny Europy rywalizować będą Tottenham i Liverpool. Te dwie wielkie drużyny z Anglii, udowadniają dominującą pozycję Premier League na starym kontynencie. Dla Tottenhamu to szczególne osiągnięcie, Mauro Pochettino po raz pierwszy poproawdzi drużynę w finale Ligi Mistrzów. Z kolei Liverpool ma wiele do udowodnienia, po przegraniu rywalizacji o mistrzostwo kraju z Manchesterem City. Jurgen Klopp i jego piłkarze już rok temu mogli sięgnąć po srebrny puchar, wtedy ulegli Realowi Madryt. Tym bardziej będą odczuwali presje i potrzebę zwycięstwa. 

Turniejowe Emocje

Nasza Akademia postanowiła odwzorować atmosferę turnieju, tworząc własne zawody. Stal Cup to sztandarowy projekt APSG, podczas którego przewija się ponad 160 dzieci grających w naszych klubach. Bierzemy również udział w Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich, w których rywalizujemy na najwyższym poziomie. Nie czekaj, zapisz swoje dziecko do naszej Akademii już teraz!

 

 

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group