Postaw na aktywne wakacje!

09-06-2020, 12:21 Porady dla dziecka i rodzica

Słoneczna pogoda, coraz dłuższe dni i mniej obowiązków w szkole – to wszystko zachęca do maksymalnego wykorzystania najbliższych miesięcy. Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca, wzrasta chęć spędzania czasu na zewnątrz. W jaki sposób wykorzystać go rozrywkowo i produktywnie jednocześnie? Postaw na sport!

W okresie wakacyjnym zawsze żądzą sporty wodne. Żeglarstwo, kajaki, rowery wodne, a nawet zwykłe pływanie to świetny sposób na spędzenie rodzinnego czasu w upalne dni. Oprócz dobrej zabawy, aktywność wodna zapewnia poprawę układu krążenia, zaangażowanie najważniejszych mięśni ciała, które są odpowiedzialne za prawidłową postawę. Pływanie korzystnie wpływa także na układ oddechowy, ponieważ zwiększa pojemność płuc. Dodatkowo wzmacnia mięśnie brzucha i grzbietu. Częste wypady nad jezioro na pewno pomogą Ci w budowaniu piłkarskiej formy!

Jeżeli nie jesteś fanem spędzania czasu w wodzie, znajdziesz wiele innych możliwości, aby spędzić ciepłe dni na sportowo. Zagraj ze znajomymi w badmintona, wybierzcie się na wycieczkę rowerową albo wyjdźcie na rolki. Wybierz swoją ulubioną aktywność fizyczną i działaj! Nawet zwykły spacer poprawia krążenie, metabolizm i natlenienie organizmu. O tym, że warto uprawiać różne sporty, aby wesprzeć swój piłkarski rozwój, mówiliśmy już nie raz. Jeśli zabraknie Ci pomysłów na udane letnie zabawy, chętnie Ci je zapewnimy na naszych obozach.

Pamiętaj, że deszczowy dzień, zwłaszcza latem, to nie powód, aby zostać w domu i grać godzinami na komputerze. Klasyczne powiedzenie „nie jesteś z cukru” ma w sobie zaskakująco dużo prawdy. Trening w deszczu działa zbawiennie na organizm i wzmacnia odporność. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ubiorze. Najbezpieczniejszym wyborem będzie zestaw wodoodpornych dresów, które skutecznie chronią przed mocnym wiatrem i ulewami. Najczęstszym wyborem zawodników naszej akademii jest wodoodporna kurtka ortalionowa Joma, ze schowanym kapturem i kołnierzem chroniącym kark, dostępna w naszym sklepie

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group