Stres przed meczem – jak go pokonać?

03-03-2021, 11:26 Bóle brzucha, drżące nogi i przyspieszony oddech. Czy takie symptomy może powodować mecz? Nie chodzi tutaj o kibica, który zapewne też stresuje się wynikiem swoich faworytów, ale o zawodnika wychodzącego na murawę. Stres przed meczem jest powszechnym zjawiskiem u profesjonalnym graczy, ale też zdarza się też najmłodszym zawodnikom. Pojawienie się zdwojonych emocji przed daną rozgrywką jest naturalne, ponieważ wzrasta adrenalina i zawodnik przygotowuje się do rywalizacji. Jednak problem zaczyna się, gdy stresu jest zbyt wiele - to może paraliżować gracza. Dlatego też w tym artykule pokażemy, że strach ma wielkie oczy.

Cechy dobrego kapitana drużyny

16-02-2021, 14:33 Niejednokrotnie powtarza się, że zgrany zespół to podstawa sukcesu. Jednak w każdej drużynie znajdziemy wiele różnych charakterów i niejednokrotnie emocje niektórych z nich mogą działać negatywnie na atmosferę w szatani czy na boisku. Z pewnością takie zachowania nie wróżą dobrze drużynie. Dlatego też potrzebna jest osoba, która będzie w stanie połączyć różne charaktery, dać ogrom motywacji i wsparcia w krytycznych momentach. To między innymi rola kapitana drużyny. W tym artykule doradzimy, jakie cechy powinien mieć taki zawodnik!

Wypowiedzenie umowy Akademia Piłkarska Stal Gorzów

01-02-2021, 20:35 Czasem łapią nas chwile zwątpienia. Zdarza się, że zapał do dodatkowych zajęć znika, a motywacja odchodzi na bok. Ważne jest, aby podejmowane przez nas działania były pełne dokładnych przemyśleń i kalkulacji. W tym artykule doradzimy Wam, jak podejmować świadome decyzje i odnaleźć złoty środek.

Dlaczego rozciąganie jest ważne dla sportowca?

27-01-2021, 11:50 Czy rozciąganie powinno być nierozłącznym elementem dla sportowca każdego dnia? Dlaczego podczas treningów nie powinniśmy zapominać o tej czynności? Dlaczego rozciąganie powinno stać się Twoim nawykiem? Jeżeli zastanawiasz się nad tym wyzwaniem, przeczytaj ten artykuł i rozwiej wszelkie wątpliwości dotyczące stretchingu!

Spełnij postanowienia noworoczne!

13-01-2021, 09:40 Początek roku, to okres, w którym wiele z nas pragnie wdrożyć nowe postanowienia na 12 miesięcy. Często styczeń kojarzy nam się ze świeżym startem i pełną mobilizacją. Jednak nie zawsze udaje nam się zrealizować wyznaczone cele. Akademia podpowiada, jak przygotować się do realizacji dużych i małych marzeń w 2021 roku! Zobacz, co dla ciebie przygotowaliśmy.
Projekt i wykonanie: cogitech group