Bartosz Zmarzlik sportowcem roku 2019?

26-11-2019, 21:15 Sukcesy Akademii

Rok 2019 już lada moment przejdzie do historii. Zanim to nastąpi, czeka nas jeszcze wybór najwybitniejszego Polskiego zawodnika w minionych 12 miesiącach. Mowa tu o 85 plebiscycie na najlepszego Sportowca Polski 2019 roku. Kto wygra tym razem? Będzie to kobieta czy mężczyzna? A może ubiegłoroczny laureat obroni tytuł? My mamy pewnego faworyta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym jest konkurs?

Plebiscyt trwa niezmiennie od 1926 roku i jest najważniejszym oraz najbardziej cenionym rankingiem przez polskich sportowców. Wymyślony i organizowany on został przez redakcję dziennika Przeglądu Sportowego. W późniejszych latach do organizatorów dołączyła również telewizja Polsat oraz telewizja Polska. W plebiscycie wyróżnionych zostaje 10 najlepszych polskich sportowców, z których jeden zostaje uznany za sportowca roku. Pierwszą edycję konkursu zwyciężył Wacław Kuchar z aż 96% głosów.

Bartosz Zmarzlik tegorocznym zwycięzcą?

W tym roku, w gronie kandydatów znalazł się również patron naszej akademii – Bartosz Zmarzlik. Czym wyróżnił się w minionych 12 miesiącach? Przede wszystkim wygrał on w tym sezonie trzy turnieje Grand Prix, a w całym cyklu zdobył najwięcej punktów, co dało mu tytuł mistrza świata na żużlu. W lipcu zapewnił polskiej reprezentacji srebrny medal drużynowych mistrzostw świata, zdobywając w finałowych zawodach aż 35 z 47 punktów całego zespołu. Świetnie poszło mu także w PGE Ekstralidze, gdzie indywidualnie zajął drugie miejsce ze średnią 2,802 pkt/bieg.

Jak możesz oddać głoś na naszego patrona?

  1. Wejdź na stronę plebiscyt.przegladsportowy.pl
  2. Wybierz Bartosza Zmarzlika poprzez kliknięcie w przycisk umieszczony pod zdjęciem.
  3. Zautoryzuj swój głos poprzez zalogowanie się do jednego z kont: Facebook, Twitter lub Onet.

Pamiętaj, że głosować możesz tylko raz na 24 godziny!

Zapraszamy do wsparcia naszego patrona i pomocy mu w zostaniu najlepszym sportowcem 2019 roku!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group