Zmarzlik dumą gorzowskiej stali!

15-01-2019, 15:10 Sukcesy Akademii

Tegoroczny, 84. plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski przyniósł wiele niespodzianek. W roli faworyta do triumfu widziano Kamila Stocha. Skoczek miał za sobą najlepszy sezon w karierze okraszony mistrzostwem olimpijskim, wygraną turnieju czterech skoczni oraz kryształowej kuli w Pucharze Świata. Kamil musiał jednak ustąpić miejsca innemu wybitnemu sportowcu, człowiekowi, którego kariera a zwłaszcza jej ostatnie lata to gotowy materiał na film. Bartosz Kurek, bo onim tutaj mowa doprowadził polską drużynę siatkarzy do złotego medalu Mistrzostw Świata samemu zostająć MVP turnieju. Niewątplie ci dwaj wymienieni sportowcy to wielkie gwiazdy polskiego jak i światego sportu, dla nas  cichym bohaterem imprezy był ktoś innych. 

Bartosz Zmarzlik - żużlowiec, wychowanek Stali Gorzów, której barw broni nieprzperwanie od najmłodszych lat swoimi osiągnieciami indywidualnie jak i drużynowo zasłużył niewątpliwie na miano 6. sportowca Polski roku 2018. Warto zaznaczyć, że był to jedyny żużlowiec, który znalazł się w czołowej 10 plebiscytu. Dla Zmarzlika na pewno był to najlepszy rok w karierze, w którym zdobył indywidualne wicemistrzostwo świata. Bartek to wyjątkowy sportowiec także pod tym względem, iż całą swoją kariere związany jest z jednym klubem, co w żużlu jest już rzadkością i tym większa jest nasza radość oraz duma, że reprezentuje nasze barwy.

 

Nasza akademia całym sercem jest związana z drużyną żużlową i trzyma kciuki za chłopaków, którzy dumnie reprezentują nas na arenie międzynarodowej w występach ligowych jak i reprezentacyjnych. Dlatego chwalimy się tak wybitnym członkiem naszej gorzowskiej rodziny, który niewątpliwie może inspirować i motywować młodych adeptów nie tylko speedwaya ale także piłki nożnej do tego, aby mierzyć wysoko i z determinacją kroczyć po wyznaczone cele.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group