Zmagania Reprezentantów Polski w Rio

10-08-2016, 09:03

Trwają igrzyska olimpijskie w Rio, Polska dotychczas zdobyła jeden medal, Rafał Majka po wymagającej trasie zdobył dla nas brązowy medal. Nadal oczekujemy na występy polskich lekkoatletów, w których pokładane są nadzieje medalowe. 

Zmagania piłkarzy ręcznych niestety po raz kolejny zakończyły się porażką, tym razem nasi szczypiorniści ulegli reprezentacji Niemiec 29:32. Przed piłkarzami ręcznymi jeszcze trzy mecze grupowe, w sytuacji wygranych, istnieje możliwość wyjścia z grupy. Należy przyznać, że kolejna przegrana szczypiornistów to nie jedyne przykre wydarzenia Polaków w Rio, bowiem obok afery dopingowej naszego zawodnika startującego w podnoszeniu ciężarów, miało miejsce nietypowe zaniedbanie związane z brakiem zgłoszenia reprezentanta Polski w pływaniu - Konrada Czerniaka.      

Na koniec wczorajszego wieczoru siatkarze rozegrali mecz z Iranem, wygranym po heroicznej walce zakończonej 3:2 w tie-breaku. Fenomenalne dwa pierwsze sety niestety nie wystarczyły, Polacy zakończyli bój dopiero w piątym secie, grając na przewagi.

Polacy dobrze radzą sobie na żaglach, gdzie Małgorzata Białecka zajmuje trzynaste miejsce po sześciu wyścigach, w tej samej dyscyplinie Kacper Ziemiński, po czterech wyścigach zajmuje dwudzieste trzecie miejsce.          

Pozytywną informacją wtorkowych zmagań był z pewnością mecz siatkarek Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek. Polki pokonały parę z Rosji i awansowały do 1/8 finału, wcześniej pokonując amerykańską parę. To historyczne wydarzenie w siatkówce plażowej kobiet oraz debiut tej pary na igrzyskach olimpijskich.      

W dniu dzisiejszym większość zmagań Polaków odbywać się będzie na wodzie, istnieją duże szanse  medalowe w wioślarstwie, odbędą się dwa finały z udziałem zarówno Polek jak i Polaków. O 13:30 rozpocznie się rywalizacja medalowa w kolarstwie, gdzie duże szanse na zdobycie krążka mają Polki. Dodatkowo rozpoczną się eliminacje między innymi w Judo oraz w pływaniu stylem dowolnym kobiet na 100 metrów i grzbietowym mężczyzn na 200 metrów. Na zakończenie środy zostanie rozegrany mecz siatkówki plażowej mężczyzn. 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group