Wskazówki dla rodzica jak wspierać dziecko w uprawianiu sportu

09-09-2019, 13:59

Akademia Piłkarska Stal Gorzów przygotowała dla was kilka porad jak zachęcić dziecko do sportu i przygotować mentalnie do rywalizacji.

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

1. Bądź dobrym autorytetem dla dziecka

Wielu rodziców oczekuje od swoich pociech ruchu i aktywności. Zapominają jednak, że to nikt inny jak oni, są ich największymi wzorcami. Jeśli sami nie kultywują w domu zdrowej diety i regularnego wysiłku fizycznego, ciężko wymagać od dziecka innych nawyków. Jeśli chcesz zachęcić młodego człowieka do uprawiania sportu, fundamentalnym zadaniem będzie pokazanie mu własnego zaangażowania. Pójdźcie razem na rolki albo pobiegać, zamiast hamburgera zjedzcie na obiad coś zdrowszego. Takie podejście przyczyni się do stworzenia pożytecznego wzorca.

2. Rozmawiaj z dzieckiem o sporcie

Zadaniem rodzica jest sprawienie aby młody sportowiec czuł niewymuszoną chęć uczęszczania na treningi. Dlatego nie traktuj aktywności fizycznej jako kolejnego wypełniacza czasu swojego dziecka, rozmawiaj z nim co lubi w danej dyscyplinie i z czego czerpie największą satysfakcję. Wtedy sport może stać się dla niego czymś więcej niż tylko ciekawostką.

3. Chwal dziecko i świętuj wraz z nim sukcesy

Akceptacja otoczenia i samorealizacja to niezastąpione potrzeby człowieka. Tym bardziej osobiście podchodzą do nich dzieci, które dopiero budują swoją tożsamość. To bardzo ważne aby okazać im uwagę i dostrzegać ich osiągnięcia. Nie muszą to być wielkie sukcesy, wystarczy, że zabierzesz dziecko na jego ulubioną przekąskę po meczu, w którym przykładowo strzelił bramkę. Takie małe nagrody będą zachęcały go do dalszej gry i sprawią, że kolejny trening będzie przyjemnością. Bardzo ważne jest abyś nie krytykował dziecka po słabszej grze, tylko wspierał w obliczu kryzysu.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group