Korzyści regularnego wysiłku fizycznego

03-07-2019, 11:46

W codziennym życiu wiele ludzi myśli o sporcie jedynie jako o dodatku. Wyjście ze znajomymi na piłkę traktują w ramach jednorazowego, wakacyjnego zajęcia. To jednak wielka strata, niewiele rzeczy ma tak korzystny wpływ na zdrowie człowieka jak aktywność ruchowa. Dlaczego więc warto trenować regularnie?

Dla wielu z nas najważniejszą wartością jest zdrowie. Sport jest jednym z najlepszych wzmocnień dla naszego organizmu, a w szczególności dla jego kluczowego organu - serca. Wysiłek zwiększa nasze tętno przyspiesza pracę mięśnia sercowego. Ten z kolei musi przystosować się do wzmożonej pracy i wzmacnia swoją odporność. Jeśli chcemy dbąc o profilaktykę takich niewydolności jak udary czy zawały, to sport na pewno wzmocni nasz układ krwionośny. 

Poprawa ogólnego samopoczucia jest pożądanym efektem uprawiania sportu. Aktywność fizyczna długoterminowo redukuje hormon stresu - kortyzol, a sam trening wyzwala hormon szczęścia- serotonine. Jeśli mierzycie się z jakimiś osobistymi problemami, sport pomoże wam wyjść z np. zaburzeń depresyjnych. 

Ostatnimi niekwestionowanymi zalet regularnego treningu jest poprawa naszej pewności siebie i konsekwentnego zachowania. Kiedy uprawiamy sport 4-5 dni w tygodniu musimy dbać o odpowiednie zaplanowanie dnia i ułożenie planu zajęć. To z kolei wpłynie na inne sfery naszego życia i nauczy nas konsekwentnego wykonywania zadań. Z czasem zaczniemy również zauważać zmiany w naszym ciele - szczupła i umięśniona sylwetka zapewni nam pewność siebie i zdrową relację umysł-ciało. 

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na treningi piłki nożnej to odwiedź naszą stronę www.apstal.pl. Duża ilość oferowanych lokalizacji na pewno ułatwi utrzymanie regularności treningów!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group