Dlaczego lato to najlepszy czas na sport?

11-06-2019, 16:27

Dla wielu z nas, najlepsze wspomnienia związane ze sportem mają związek z okresem letnim. Gorące powietrze, więcej czasu wolnego związanego z wakacjami, to wszystko sprawia, że chcemy korzystać ze słonecznych dni. Jakie są inne zalety trenowania w wakacje.

1. Świetna pogoda

Pogoda często pozostawia wiele do życzenia w miesiące pór roku innych niż lato. Śnieg, niska temperatura czy mocne opady deszczu, sabotażują nasze sportowe plany. Lato sprawia, że nasza aktywność fizyczna może trwać od świtu do zmierzchu. W bardziej upalne dni zawsze możemy poczekać, aż wieczorem temperatura stosownie się ochłodzi. Akademia Piłkarska Reissa w lokalizacjach z dostępem do plaży, organizuje specjalne treningi beach soccera, w pełni wykorzystując korzyści płynące z ciepłego powietrza. Pamiętajmy jednak o odpowiedniej ochronie skóry przed słońcem i dbaniu o nawodnienie organizmu. 

2. Mądra organizacja wolnego czasu

Coraz więcej dzieci nie potrafi zagospodarować czasu w aktywny sposób. Wraz z szybkim rozwojem technologii i powszechnym dostępem do elektroniki, dzieci zaczęły spędzać coraz więcej godzin przed komputerami. Te niezdrowe nawyki powinny być równoważone odpowiednią ilością ruchu i sportu. Elastyczny czas zajęć w okresie letnim pozwoli na łatwiejsze uprawianie sportu. 

3. Słońce dostarcza nam witamin

Przebywanie na słońcu ma niezastąpiony wpływ na syntezę witamin D w naszym organizmie. Dla sportowca jest to wyjątkowo ważna witamina, ponieważ optymalnie wzmacnia kości. Witamina D poprawia również nasz humor, efektywnie zbijając kortyzol. Warto również suplementować się w tym okresie witaminami E i K, które dodatkowo będą zapewniać nam zdrowie w pełnym zakresie. W naszej Akademii posiadamy profesjonalnego dietetyka, który dba o naszych piłkarzy i ich dietę - także w okresie letnim. 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group