Bądź wsparciem i sportowym wzorem dla Twojego dziecka

09-12-2019, 14:39

Towarzyszysz swojemu dziecku od początku jego wymarzonej kariery piłkarskiej. Swoim postępowaniem możesz pokazać mu, jak odnaleźć się w świecie piłki nożnej. Wsparcia bliskich potrzebuje każdy, nawet najbardziej znany zawodnik. Wiemy, że każdy rodzic chce nim być. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rad, abyś wiedział, jak zrobić to najlepiej.

Bądź zawsze na czas na treningi i turnieje!

Twoje dziecko trenuje, ponieważ chce zostać profesjonalistą. Pokaż mu, czym jest profesjonalizm – dbając o przybycie na każdy trening i turniej na tyle wcześnie, aby młody zawodnik miał czas się przebrać oraz przede wszystkim, wziąć udział w całej rozgrzewce! Bez odpowiedniego przygotowania, łatwiej o kontuzje.

Szanuj boiskowych rywali Twojego dziecka!

Piłka nożna jest niczym bez szacunku. Słyszałeś już tę frazę? Zdrowa rywalizacja opiera się na właśnie na nim. Twoja pociecha Cię obserwuje – nie pozwól sobie na kłótnie, czy słowne ataki. Sportowe emocje mają sens, kiedy zawodnicy rywalizują jedynie na boisku, zgodnie z zasadami gry, a po meczu podają sobie ręce.

Darz szacunkiem innych zawodników w drużynie!

Twoje dziecko rozegrało wyjątkową akcję, która powinna zakończyć się golem, ale inny zawodnik to zepsuł? Trudno! Pamiętaj, że są kolegami, nie twórz między nimi konfliktów. Każdy może się potknąć, niech zbiją piątki i walczą dalej, razem. Na pewno każdy z nich dał z siebie wszystko!

Nie dyskutuj z sędzią i nie podważaj jego decyzji!

Podczas meczu, skupiasz się na swoim dziecku. Nie widzisz całości, a sędzia tak. Decyzji sędziów sportowych nie mogą zmieniać, ani ich przełożeni, ani rodzice zawodników. Brak szacunku do sędziego, czy jego działania jest naprawdę źle widziane i odbija się na niekorzyść awanturującego – zadbaj o to, aby Twoje dziecko o tym wiedziało.

Więcej porad znajdziesz w panelu rodzica.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group